FacebookYouTube

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Jiné

Malostranské náměstí, v zastávce tramvaje linka 5linka 10

přidat do Osobního programuStálá expozice Muzea Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a jeho filmové triky. Na svých vlastních fotoaparátech si můžete vyzkoušet trikové postupy, které ve svých filmech používal.

přidat do Osobního programuNová interaktivní scéna - klíčování

Naše muzeum se rozrostlo o nový interaktivní prostor, který návštěvníkům nabízí moderní trikovou scénu založenou na principu klíčování. Vstoupíte do filmu Karla Zemana a natočíte scénu, kterou odešlete na e-mail sobě nebo přátelům.

přidat do Osobního programuCesta filmu

Výstava přibližuje život filmu od nasnímání obrazu až po digitální restaurování. Vysvětluje, jak film vznikal ve svých počátcích a jak probíhá natáčení dnes. Odhaluje zákulisí digitálního restaurování včetně ukázek restaurovaných políček filmů.

přidat do Osobního programuOd orchestru k elektronice..od Cesty do pravěku do současnosti

Autorský remix Jana Buriana ml. na motivy hudby Zemanových filmů. Znatelné stopy, motivy melodií či útržky vět z filmů Karla Zemana budete moci nalézt v osobitém pojetí mladého umělce.

kategorie: Koncert

přidat do Osobního programuWorkshopy animace a trikové tvorby

Ukázky výroby trikového a animovaného filmu metodou ploškové animace a loutky v prostorové scéně.

kategorie: Dětský program | Výtvarná dílna

přidat do Osobního programuPlavby elektrolodí po Čertovce a Vltavě

Neopakovatelná atmosféra vodního kanálu Čertovka za soumraku a po setmění na palubě elektrolodi. Plavba trvá 30 minut.

organizátor: Muzeum Karla Zemana a Pražská paroplavební společnost

kategorie: Dětský program | Jiné

přidat do Osobního programuLetní kino v Saském dvoře

Projekce Zemanova filmu Baron Prášil z roku 1961. Neuvěřitelná dobrodružství chlubivého barona ožívají ve filmu oslavujícím obrazotvornost a odvahu snílků a básníků. Promítáme s anglickými titulky.

kategorie: Dětský program | Jiné

přidat do Osobního programuProjekce archivních fotografií Muzea Karla Zemana

Velkoplošná projekce unikátní kolekce fotografií z příprav a natáčení Zemanových filmů i z osobního života režiséra.

kategorie: Jiné

kontaktní osoba: Lenka Lukáčková