FacebookYouTube

Muzeum hlavního města Prahy

Zámecký areál Ctěnice

adresa: Bohdanečská 259/1, Praha 9 - Vinoř

bezbariérový přístup: patra zámku nejsou bezbariérové

doprovodné akce: Dětský program | Koncert

Ctěnice linka 6

přidat do Osobního programuŘemesla v pořádku

Rozvoj pořádků - cechů souvisí se vznikem měst, u nás ve 13. st. Řemeslníci byli hlavními obyvateli vznikajících měst. Dohlíželi na kvalitu výroby, sdíleli zkušenosti, podíleli se na ochraně slabších členů, a také mohli lépe prosazovat své zájmy.

přidat do Osobního programuZámek Ctěnice / Dějiny, stavební vývoj a obnova

Expozice připomene dlouhou a složitou historii ctěnického panství od nejstarších dob až do současnosti. Snaží se také stručně prezentovat celkovou obnovu areálu prováděnou v letech 1997–2004.

přidat do Osobního programuDějiny obce Vinoře / Od pravěku do 20. století

Expozice vytvořená ve spolupráci s Městskou částí Praha – Vinoř seznámí návštěvníky s historií obce Vinoř. Výstava zachycuje proměny Vinoře v čase, uvádí zásadní dějinné události, ale i důležité vinořské občany a rodáky.

přidat do Osobního programuKámen v pravěku

Na výstavě se návštěvníci seznámí s nejstaršími technikami opracování kamene a se širokou škálou kamenných nástrojů, vyráběných v různých obdobích pravěku. Součástí výstavy bude dílna, kde si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet práci s nástroji.

přidat do Osobního programuJazzování v muzeu

Hudební vystoupení jazzové zpěvačky Jany Švenkové nabídne eleganci a kouzlo swingu během procházky expozicí Řemesla v pořádku.
Vystoupení začne vždy ve 20-21-22 hodin.

kategorie: Koncert

Odebrat z Osobního programuJá, pračlověk

Interaktivní program pro malé návštěvníky nabídne možnost vpravit se do života pračlověka. Děti si vyzkouší drcení obilí na kamenné zrnotěrce, vrtání kamenných nástrojů, malbu obrazců na stěnu jeskyně, nebo řezání kůže kamennými nožíky.

kategorie: Dětský program

kontaktní osoba: Olga Šámalová