FacebookYouTube

doprovodné akce: Dětský program | Jiné

Letecké muzeum, v zastávkách autobusu l. 185 linka 6

přidat do Osobního programuČeskoslovenské letectvo 1918–1924

K nejvýznamnějším exponátům patří francouzský stíhací letoun SPAD VII z období 1. světové války a první vojenský letoun čs. konstrukce Letov Š-2. Expozice je doplněna ukázkou letecké dílny včetně dobového vybavení a součástí letadel.

přidat do Osobního programuČeskoslovenské letectvo 1925–1938

Expozice plynule navazuje na počátky čs. letectví a pokračuje v obdobném duchu až do roku 1938. K vidění je zde např. standardní čs. stíhačka našeho letectva, Avia B-534 nebo první dopravní letoun čs. konstrukce, Aero A-10.

přidat do Osobního programuLetectví 2. světové války

Expozice prezentuje zejména letouny a další předměty vztahující se k činnosti čs. letců. Jde zejména o sovětské letouny – bitevní Iljušin Il-2m3 a stíhací Lavočkin La-7 nebo britské cvičné stroje De Havilland DH-82 Tiger Moth a Norduyn Harvard Mk.II.

přidat do Osobního programuProudové letouny 1. generace

Expozice prezentuje proudové letouny 1. generace. V současné době jsou zde umístěny letouny Avia S-92, britské stíhačky Gloster Meteor F Mk.8 a De Havilland Vampire FB Mk.6, sovětský stíhací Jakovlev Jak-17 a americký cvičný Lockheed T-33.

přidat do Osobního programuČeskoslovenské letectvo po roce 1945

V hangáru samotném se nachází téměř 60 letounů a množství dalších sbírkových předmětů, dokumentujících vývoj československého vojenského, dopravního a sportovního letectví po roce 1945.

přidat do Osobního programuVenkovní expoziční prostory

Významným exponátem je první proudový letoun používaný ČSA, Tupolev Tu-104. Mezi další letouny vystavené venku patří stroje významných typů západní konstrukce. Závěrečná část expozice je pak věnována bojovým letounům řady Mikojan-Gurjevič a Suchoj.

Odebrat z Osobního programuLetecká výroba na území Čech a Moravy v letech 1939-1945

Výstava částečně mapuje obrovský nárůst letecké výroby na našem území během německé okupace.

přidat do Osobního programuThe Wingmen - Muži na křídlech

Výstava věnovaná příběhům československých pilotů a leteckých mechaniků ve službách Státu Izrael.

přidat do Osobního programuLetní kino

Promítání filmů ze sbírek Vojenského historického ústavu Praha s leteckou tématikou v improvizovaném kině (hangár č. 40).

organizátor: Vojenský historický ústav Praha

přidat do Osobního programuSeskok výsadkářů

Seskok vojenských výsadkářů z 24. základny dopravního letectva.

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuPilotem na chvíli

Staňte se na chvíli pilotem a vyzkoušejte jeden z letových trenažerů v originální kabině stroje (L 39 a větroň Orlík).

organizátor: Střední škola letecké a výpočetní techniky Odolena Voda

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuUkázka vojenské kynologie

Ukázka práce se služebními psy 24. základny dopravního letectva.

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuUkázky letecké techniky

Statické ukázky letecké techniky s možností nahlédnout do kokpitu, průlet proudových a historických letounů.

organizátor: Armáda České republiky, Vojenský historický ústav Praha

přidat do Osobního programuŽivá historie

U vystavených exponátů v hangáru Letectví 2. světové války k vidění živá letecká posádka a personál.

organizátor: Klub vojenské historie Sky Riders

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuUkázky armádní výzbroje

Statické ukázky z výzbroje Armády České republiky.

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuSoutěže pro děti

Závod pro děti ve skákání v pytlích na vrtulové listy, malování letadel křídou, skládání puzzle.

organizátor: Vojenský historický ústav Praha

kategorie: Dětský program