MUZEA A GALERIE 2017

adresa: Ke Karlovu 20, Praha 2

bezbariérový přístup: Ne

I. P. Pavlova, v zast. autobusu l. 505 39

přidat do Osobního programuCesty Antonína Dvořáka (přízemí)

Vydejte se spolu se skladatelem prostřednictvím autentických osobních předmětů z jeho pozůstalosti na cestu z rodné Nelahozevsi do Prahy, z Prahy do Evropy a do Ameriky a nakonec zpět domů.

přidat do Osobního programuAntonín Dvořák a zbožnost (1. patro)

Výstava představuje Antonína Dvořáka jako upřímného křesťana. Neokázalá zbožnost byla typickým rysem jeho povahy a silně se také promítala do jeho díla. K vidění jsou originály Dvořákových Biblí.

přidat do Osobního programuTvořivá dílna pro děti

Přijďte si ke "Dvořákům" vyrobit svého "Anděla strážného" a namalovat svůj snový kostelík.

přidat do Osobního programuDuchovní koncert

Duchovní vícehlasá vokální hudba napříč staletími v podání komorního souboru Collegium 419 pod uměleckým vedením Lukáše Vendla.

kategorie: Historie | Jiné

přidat do Osobního programuAntonín Dvořák komorní...

Komorní skladby Antonína Dvořáka v podání mladých interpretů Jiřího Dojčiaka (housle), Zuzany Kořenové (viola), Barbory Kubíčkové (violoncello) a Václava Mlčocha (klavír).

přidat do Osobního programuDvořák vs. Mozart

Dvořákovy Biblické písně a árie z Dvořákových a Mozartových oper v podání Václava Dlaska a Elišky Zajícové v doprovodu pianistky İlaybüke Algür.

kategorie: Historie | Jiné

přidat do Osobního programuDvořákova magická harfa

Harfové party v Dvořákových vybraných dílech (např. v opeře Rusalka), úpravu skladatelovy klavírní skladby a Impromptu G. Faurého představí harfistka Bronislava Klablenová.

telefon: 224923363