Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Šternberský palác

Národní galerie v Praze

adresa: Hradčanské nám. 15, Praha 1

bezbariérový přístup: Ne

Hradčanské náměstí, dočasná zastávka na Hradčanském náměstí 4

přidat do Osobního programuEvropské umění od antiky do baroka

Ve třech podlažích Šternberského paláce jsou vystavena díla antického starověku, ikony a dále umění nizozemské, italské, francouzské, španělské, německé a rakouské od středověku do konce 18. století.

přidat do Osobního programuAfter Rembrandt: Jan Uldrych

Rembrandtův obraz Učenec ve studovně doprovází projekt After Rembrandt, v němž se postupně představují díla současných českých autorů vytvořená jako umělecké reflexe Rembrandtovy malby.

Komentované prohlídky

přidat do Osobního programuPortrét – Frans Hals: Jaspar Schade

Podoby starého a nového. Jak se umění proměnilo od 16. do 19. století? V navazujících krátkých komentářích budeme hledat podobnosti a odlišnosti námětů, kterým se věnovali umělci ve starém umění.

přidat do Osobního programuKrajina – Jan van Goyen: Lodě v ústí řeky

přidat do Osobního programuZátiší – Frans Snyders: Zátiší s opicemi