Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Národní zemědělské muzeum, s. p. o.

adresa: 170 00 Praha 7 - Letná, Kostelní 44

bezbariérový přístup: Ne

doprovodné akce: Koncert | Jiné

Muzejní, dočasná zastávka 7

přidat do Osobního programuMyslivost

Interaktivní expozice představuje myslivost jako obor lidské činnosti, který prošel v dějinách mnoha proměnami. Vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje a koníčka, poslání i profese.

Odebrat z Osobního programurecykLES

Vzdělávací a zážitková expozice v produkci uměleckého spolku „mamapapa“, ve které se pracuje s návštěvníky novými formami uměleckého a vzdělávacího mixu improvizace, hry a vyprávění (storytellingu).

přidat do Osobního programuLaboratoř ticha

Multimediální projekt poprvé představený na Světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Živý les vsazený do futuristické laboratoře umožňuje návštěvníkovi nahlédnout do buněčné úrovně biotopu lesa.

přidat do Osobního programuRybářství

Expozice představuje historii i současnost rybářství a rybníkářství. Rybníky nejsou pouze chovná zařízení, důležité jsou také jejich další funkce – například protipovodňová, ekologická a krajinářská.

přidat do Osobního programuJede traktor - sbírka zemědělské techniky

Sbírka zemědělské techniky NZM - unikátní historické traktory a další zemědělské stroje a nářadí.

přidat do Osobního programuO stromech a lese

Malá venkovní naučná lesní stezka - poznávání stromů, dřevin a šišek, myslivecký posed, dětská prolézačka atd. - muzejní dvůr - vchod z vestibulu muzea nebo z Letohradské ul.

přidat do Osobního programuKouzlo historické techniky – XI. ročník

Výstava kreseb zemědělských strojů a další historické techniky – práce studentů 2. ročníku katedry architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze – ve stálé expozici Jede traktor/snížené přízemí.

přidat do Osobního programuGastronomie na dvoře

Prezentace, degustace a prodej různých gastronomických specialit české produkce - muzejní dvůr.

organizátor: NZM

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuHudební program

Jazztet - živá hudba na muzejním dvoře