Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Galerie Věda a umění

Středisko společných činností Akademie věd České republiky

adresa: Národní 1009/3, Praha 1

bezbariérový přístup: ano

doprovodné akce: Jiné

Masarykovo nábřeží, dočasná zastávka 59

přidat do Osobního programuUPOZORNĚNÍ - REKONSTRUKCE FASÁDY!

Milí návštěvníci, pracujeme na rekonstrukci fasády naší budovy, prosíme o shovívavost a o zvýšenou pozornost při přecházení silnice.

přidat do Osobního programuVýstava AD INFINITUM

Akademie věd a Astronomický ústav vás pomocí důmyslně nastavených kamer a projekcí přenesou z uzavřené místnosti do neomezeného hlubokého prostoru. Zažijete dojem jako byste byli v samotném vesmíru.

přidat do Osobního programuVýstava Pohledy do nebe

Na výstavě fotografií z observatoře na Mt. Paranalu v Chile uvidíte např. nejkrásnější planetu v naší Sluneční soustavě - Saturn, Krabí mlhovinu v naší Galaxii i vzdálené světy cizích galaxií.

přidat do Osobního programuJarmark rostlinných vůní a barev

Pojďte se podívat na svět, jak ho vidí rostliny. Nevidí ho ani černě ani růžově, ale vnímají barevné složky denního světla. Různými barvami květů nebo chemickými signály komunikují se svým okolím.

kategorie: Přírodověda

Odebrat z Osobního programuPozorování astronomickým dalekohledem

Ze zahrady Akademie věd se podíváte hvězdářským dalekohledem. Za jasného počasí si prohlédnete Polárku, v případě zatažené oblohy se podíváte na pozemské objekty a prohlédnete si dalekohled samotný.

kategorie: Věda

Komentované prohlídky

přidat do Osobního programuKomentované prohlídky výstavy AD INFINITUM

Vědci zkoumající extrémně hmotné objekty ve vesmíru, jako jsou především černé díry, vás provedou po výstavě a vysvětlí, co se s vámi bude dít v jejich blízkosti. Prohlídky se konají ve 20 a 22 hodin.

přidat do Osobního programuKomentované prohlídky výstavy AD INFINITUM

kontaktní osoba: Ing. Pavla Chlebounová