Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Schwarzenberský palác

Národní galerie v Praze

adresa: Hradčanské nám. 2, Praha 1

doprovodné akce: Divadelní představení | Přednáška | Taneční představení | Workshop

Hradčanské náměstí, dočasná zastávka na Hradčanském náměstí 4

přidat do Osobního programuOd rudolfínského umění až po baroko v Čechách

Rozsáhlé expozici českého barokního umění předchází rozsahem sice nevelký, avšak velmi kvalitní soubor manýristických děl, vzniklých pro pražský dvůr císaře Rudolfa II.

Odebrat z Osobního programuŠťastný Řím – Francouzští rytci ve Věčném městě

V 17. století náležel Řím mezi nejvýznamnější kulturní centra tehdejší Evropy. Věhlas, kterému se papežská metropole těšila, lákal zástupy umělců z mnoha evropských zemí.

přidat do Osobního programuVystoupení taneční skupiny En Garde!

Na nádvoří Schwarzenberského paláce zatančí členové skupiny En Garde! Předvedou ukázky rekonstrukce barokního tance.

typ: Taneční představení

přidat do Osobního programuVystoupení šermířské skupiny Thorwaldsons

Na nádvoří Schwarzenberského paláce předvedou ukázky historického šermu členové skupiny Thorwaldsons.

typ: Divadelní představení | Přednáška | Workshop

přidat do Osobního programuNeklidné linie

Zastavte se v ateliéru ve 2. patře zaznamenat na nekonečný pás světlo a stín, dynamiku baroka i Muzejní noci. Ateliér připravila výtvarnice Mgr.A. Kamila Housová Mizerová.

Komentované prohlídky

přidat do Osobního programuRodinné foto v době barokní

Vytvořit si obraz rodinné pospolitosti pro potomky bylo v době barokní stejně populární jako dnes. Jen metody se poněkud lišily. Ovšem tehdy stejně jako dnes se rodina chtěla předvést v dobrém světle.

přidat do Osobního programuČlověk a jeho přítel

Hrdiny barokních děl často doprovázejí skutečná či bájná zvířata. Budeme po nich pátrat na obrazech Karla Škréty, Petra Brandla, Václava Vavřince Reinera či Michaela Willmanna.

přidat do Osobního programuRodinné foto v době barokní

kontaktní osoba: Karolína Pláničková