Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Veletržní palác (přízemí)

Národní galerie v Praze

adresa: Dukelských hrdinů 47, Praha 7

doprovodné akce: Divadelní představení

Veletržní palác, v zast. tramvají 2

přidat do Osobního programuMoving Image Department #7: Brian Eno, Loď, účinkuje Jan Nálevka

Sedmá kapitola Prostoru pro pohyblivý obraz představuje provokativní a výjimečné vybočení z nastoupeného kurzu.

Odebrat z Osobního programuPoetry Passage #5: L'esprit des poètes officiels et crochus

Poetry Passage#5 L'esprit des poètes officiels et crochus navazuje na předchozí Passage nazvanou I Am the Mouth, přičemž rozvíjí významy v souladu s rozechvělým hlasem z videa Agnieszky Polské.

přidat do Osobního programuIntroducing Pavla Dundálková: Když zavřu okno, neslyším hluk ulice

Pavla Dundálková připravila mnohovrstevnatou instalaci reagující na komplikovanou společenskou a politickou situaci dneška.

přidat do Osobního programuAj Wej-wej. Zákon cesty

Národní galerie v Praze představuje zbrusu novou monumentální instalaci, kterou slavný čínský umělec vytvořil speciálně pro působivý interiér Velké dvorany Veletržního paláce jako první z plánované série děl vyjadřujících postoje konkrétních umělců.
Velká dvorana, Veletržní palác.
Čas: 19.00–23.00.

přidat do Osobního programuEpos 257. Retroreflexe

Epos 257 ve svých dílech zkoumá veřejný prostor, jeho obecné využití a reaguje na polemizovanou hranici toho, co je a není veřejné. Vytváří dialog s městem jako médiem.

přidat do Osobního programuNEZNÁMÉ CHUTĚ

Ochutnávka jídel z různých koutů světa. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi zabývajícími se uprchlictvím a migrací. Poznáme jiné kultury a nové životní příběhy.

kategorie: Kultura | Jídlo

přidat do Osobního programuSURVIVE!

Přijďte si do Národní galerie v Praze pro svůj certifikát přežití (pokud přežijete). Veletržní palác proměníme v postapokalyptický trenažer, kde si budete moci vyzkoušet svoje schopnosti.

typ: Divadelní představení

kontaktní osoba: Karolína Pláničková