Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Národní památník na Vítkově

Národní muzeum

adresa: U Památníku 1900, Praha 3

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Přednáška | Workshop | Jiné

Vítkov, dočasně zřízená zastávka 1

přidat do Osobního programuKřižovatky české a československé státnosti

Expozice zachycuje významné zlomy v našich dějinách 20. století, kdy se výrazným způsobem měnila státnost a ideové pojetí státu.

přidat do Osobního programuLaboratoř moci

Expozice v podzemních prostorách zázemí Mauzolea K. Gottwalda z 50. let 20. století, připomíná nejen osobu K. Gottwalda, přeměnu Památníku na mauzoleum, ale také komunistickou propagandu.

přidat do Osobního programuSport za Velké války

Výstava připomíná osudy sportovních nadšenců, amatérů i počínajících profesionálů jak na bojištích prvního celosvětového válečného konfliktu moderních dějin, tak v jeho zázemí.

přidat do Osobního programuČeskoslovenský legion v Polsku 1939

Panelová výstava Československé obce legionářské přibližuje úplné počátky československého zahraničního odboje v roce 1939 a vznik tzv. československého legionu v Polsku.

přidat do Osobního programu Výtvarná dílna Maxe Švabinského

Návštěvníci všech věkových kategorií se mohou těšit na dobrodružnou stezku Památníkem. Cesta vrcholí ve výtvarné dílně M. Švabinského, kde si sami vyzkouší tvořit barevné mozaiky.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna

přidat do Osobního programuAspoň na chvíli režisérem...

Staňte se režisérem vlastního filmu. Prostřednictvím inspirací funkcionalistickou architekturou Národního památníku na Vítkově zažijte hru se stroboskopickým jevem.

typ: Dětský program | Workshop

přidat do Osobního programu Noční Praha - vyhlídka na střeše Památníku

Pokochejte se netradičním pohledem na osvětlenou Prahu. Vyhlídka je ve večerních hodinách zpřístupněna pouze při příležitosti Pražské muzejní noci!
Poslední vstup na vyhlídku v 00.00 hod.

přidat do Osobního programu Varhanní koncert

Ve Slavnostní síni zazní tóny varhan z roku 1938. Nástroj s moderní elektromagnetickou ovládací trakturou vyrobený dle návrhu prof. B. A. Wiedermanna, rozezní MgA. Drahoslav Gric.

Odebrat z Osobního programuVarhanní koncert

přidat do Osobního programuVarhanní koncert

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuSokolský kroj jako součást české kultury

Přednáška Bc. Marcely Janouchové. Na základě promítání fotografií a živých ukázek bude představena historie krojů a jejich význam pro Sokol i pro českou kulturu.

typ: Přednáška

přidat do Osobního programuSeznamte se se sokolským krojem

Přijďte si prohlédnout sokolský kroj a dozvědět se o něm něco více.

typ: Přednáška

přidat do Osobního programuUkázka uniforem, výzbroje a výstroje

Připomínka 75. výročí od první vlny paravýsadků na území protektorátu Böhmen und Mähren a 100. výročí bitvy u Zborova. Prohlédněte si ukázky nejen legionářských uniforem, výzbroje a výstroje.

kategorie: Vojenství

Komentované prohlídky

přidat do Osobního programuSport za Velké války

Navštivte výstavu společně s jejími autory.

přidat do Osobního programuSport za Velké války

Navštivte výstavu společně s jejími autory.

kontaktní osoba: Barbora Kulihová

e-mail: barbora_kulihova@nm.cz