Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.

MUZEA A GALERIE 2017

Poštovní muzeum Praha

Poštovní muzeum

adresa: Nové mlýny 2, 110 00 Praha 1

bezbariérový přístup: Ne

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop | Jiné

Nemocnice Na Františku, v zastávce autobusu l. 207 139

Dlouhá třída, v zastávce autobusu l. 207 1

Odebrat z Osobního programuHistorie poštovních známek

Expozice muzea zahrnuje stálou výstavu poštovních známek a historický vývoj korespondence. V saloncích muzea se nachází unikátní nástěnné malby od významného českého malíře J. Navrátila z roku 1847.

přidat do Osobního programuVe znamení sv. Floriána – Hasiči a hasičská technika ve známkové tvorbě

Zájemci si mohou prohlédnout výtvarné návrhy známek s hasičskou tématikou, raznice příležitostných razítek anebo obálky prvního dne, doplněné dalšími zajímavými předměty, které zaujmou dospělé i děti.

přidat do Osobního programuVáclav Hollar: rytiny a známky

Výstava představuje výjimečné práce předních rytců, Jiřího Švengsbíra a Bedřicha Housy, jimž se mistrně podařilo převést mnoho grafik Václava Hollara do podoby československých a českých známek.

přidat do Osobního programuTichá pošta – prostor klidu pro psaní a kreslení

Děti i dospělí se mohou zastavit v tiché místnosti. V ní mohou tvořit a zahrát si beze slov s tužkou a pastelkami obrázkovou hru na tichou poštu. Děti čeká drobná odměna.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop

kategorie: Umění | Kultura

přidat do Osobního programuPohlednice z muzea

Každý návštěvník dostane pohlednici připravenou k muzejní noci, k dispozici bude také speciální razítko. V muzeu lze zakoupit poštovní známky a pohlednici vhodit do poštovní schránky před budovou.

kategorie: Historie | Umění | Kultura

kontaktní osoba: Denisa Sedláková