Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.
Nové webové stránky se připravují a budou spuštěny v květnu.

MUZEA A GALERIE 2017

Knihovna Akademie věd ČR

adresa: Národní 3, Praha 1

bezbariérový přístup: ano

doprovodné akce: Koncert

Masarykovo nábřeží, dočasná zastávka 59

Odebrat z Osobního programuUPOZORNĚNÍ - REKONSTRUKCE FASÁDY!

Milí návštěvníci, pracujeme na rekonstrukci fasády naší budovy, prosíme o shovívavost a o zvýšenou pozornost při přecházení silnice.

přidat do Osobního programuArchitektura doby Karla IV. na stavebních plánech a velkoformátových fotografiích

Výstava představuje osm staveb v Česku, ve kterých jsou dodnes zachovány výjimečné prvky gotického stavitelství a které sám Karel IV. svou zakladatelskou a stavební činností významně podporoval.

přidat do Osobního programuJeskyně České republiky na historických mapách

První pokusy zachytit krasové útvary území ČR se objevily ve druhé polovině 18. stol. Výstava představuje nejvýznamnější mapová díla od období průkopníků jeskynní kartografie až do poloviny 20. stol.

přidat do Osobního programuKoncert Komorního orchestru Akademie k 30. výročí založení orchestru (1. provedení)

V rámci koncertu bude uvedena symfonická báseň Šárka z cyklu Má vlast B. Smetany; Passacaglia a fuga c moll O. Respighiho a Symfonie č. 8 F dur, op. 93, L. v. Beethovena.

typ: Koncert

přidat do Osobního programuKoncert Komorního orchestru Akademie k 30. výročí založení orchestru (2. provedení)

typ: Koncert

Komentované prohlídky

přidat do Osobního programuExkurze ve studovně Knihovny AV ČR

Vyprávění o tom, pro koho byla postavena a kým byla vyzdobena neorenesanční budova, ve které se v současné době nachází sídlo Akademie věd ČR a studovna knihovny.

kontaktní osoba: Marina Krahulcová

e-mail: krahulcova@knav.cz