Příští 15. ročník Pražské muzejní noci se uskuteční 9. června 2018 od 19 hodin.
Nové webové stránky se připravují a budou spuštěny v květnu.

MUZEA A GALERIE 2017

Novoměstská radnice

adresa: Karlovo nám. 1/23, Praha 2

bezbariérový přístup: Ne

doprovodné akce: Jiné

Karlovo náměstí, v zastávce TRAM do centra 9

přidat do Osobního programuExpozice ve věži | HISTORIE NOVÉHO MĚSTA a PRAHA PANORAMATICKÁ | Stálá výstava v Bytě věžníka

Výstava představuje historii Nového Města i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

přidat do Osobního programuVýstava ve věži | OČI DOKOŘÁN | Galerie ve věži

Výstava krajského kola 13. Soutěžní přehlídky výtvarného oboru základních uměleckých škol.

přidat do Osobního programuVýstava v Galerii | MICHAL MACHAT / malba, kresba, grafika, plastika | Galerie v přízemí

Výstava díla výtvarníka Michala Macharta.

přidat do Osobního programuVYHLÍDKA Z VĚŽE Novoměstské radnice | 221 schodů bez výtahu

Výhled na noční Prahu z ochozu věže.

přidat do Osobního programuBarokní KAPLE / k nahlédnutí v I. patře věže

Původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi je nově zrestaurována.

přidat do Osobního programuVelký sál / k nahlédnutí z I. patra věže

Sál, na jehož stěnách jsou zbytky nástěnných maleb, pocházejících z 16. století a uprostřed tři sloupy.

přidat do Osobního programuKonšelský salonek / k nahlédnutí v přízemí z Mázhauzu

Salonek je vybaven krásným historickým nábytkem, jeho dominantou je původní malovaný dřevěný strop.

přidat do Osobního programuMázhaus / prohlídka v přízemí radnice

Gotická sloupová síň v přízemí s kamennou podlahou, klenbou a se zbytky původních kreseb na stěnách.

přidat do Osobního programuSOCHA Neptuna / prohlídka originál sochy ve vstupní svatební hale v přízemí

Socha z jemného pískovce, kterou vytvořil v letech 1875 - 1877 sochař Bohuslav Schnirch.

přidat do Osobního programuNádvoří / prohlídka nádvoří v přízemí

Dlážděné nádvoří s kašnou a studnou, na kterém jsou umístěny k posezení polštáře sochařky Veroniky Psotkové.

přidat do Osobního programuStreet Food Pop Up / skvělé jídlo na nádvoří

Před tahem noční muzejní Prahou vás na nádvoří Novoměstské radnice posilní na cestu skvělé a pestré pouliční jídlo v rámci Street Food Pop Up.

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuCafé Neustadt / kavárna

Občerstvení v kavárně se zahrádkou na nádvoří.

kategorie: Jídlo

Odebrat z Osobního programuPiáno na nádvoří / jedno piáno v souvislosti s projektem „Piána na ulici“ je umístěno na nádvoří

Můžete si zahrát nebo si poslechnout hudbu některého z dalších návštěvníků.

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuFESTIVAL na nádvoří SCULPTURE LINE

Dílo nestora českého sochařství Olbrama Zoubka - Rektor a dále Euforie od sochařky Veroniky Psotkové.

kategorie: Umění

kontaktní osoba: Petra Baďurová