MUZEA 2018

adresa: Pelléova 20/70, Praha 6

bezbariérový přístup: Ne

doprovodné akce: Filmová projekce

Pelléova, v dočasně zřízené zastávce v ul. Československé armády před domem č. 10 8

přidat do Osobního programuPracovna Ladislava Mňačka

Seznámení se s československým publicistou, prozaikem, básníkem a dramatikem opravdu zblízka. Podívejte se do zrekonstruované pracovny Ladislava Mňačka, která je téměř totožná se spisovatelovou pracovnou v jeho pražském bytě. Zn. gramofon funguje!

přidat do Osobního programuNejkrásnější české knihy roku 2017

V soutěži Nejkrásnější české knihy roku je hodnoceno grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok. Návštěvníci se budou moci podívat na oceněné knihy současného ročníku soutěže.

přidat do Osobního programuProjekce filmu Manifesto

Snímek Manifesto skládá hold tradici a literární kráse uměleckých manifestů a zároveň zkoumá roli umělce v dnešní společnosti. Čerpá z textů psaných futuristy, dadaisty, vyznavači hnutí Dogma 95 a dalších uměleckých skupin a z úvah umělců, architektů, tanečníků a filmařů. Film bude promítán nonstop.

organizátor: Památník národního písemnictví

typ: Filmová projekce