MUZEA 2018

Goethe-Institut

adresa: Masarykovo nábřeží 32, Praha 1

bezbariérový přístup: Ne

doprovodné akce: Komentovaná prohlídka | Výtvarná dílna | Přednáška | Workshop | Jiné

Masarykovo nábřeží, dočasná zastávka 59

přidat do Osobního programuKomiX

Jak vypadá současná komiksová scéna v Německu a v Česku? Ponořte se do fascinujícího světa kreslených obrázků a objevujte přitom umění autorů, jako jsou Reinhard Kleist, Matthias Gnehm, Mawil, Lela Geislerová, Vendula Chalánková, Lucie Lomová a další | Tematický prostor a Foyer, 19:00 a 01:00

přidat do Osobního programuGoethův kvíz o ceny

Co všechno víte o Německu? A co vlastně všechno dělá Goethe-Institut? Soutěžte, hledejte, luštěte: vyhrát můžete třeba i špičkový jazykový kurz!

organizátor: Goethe-Institut

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Literatura | Architektura | Jídlo | Jiné

přidat do Osobního programuNěmecky za pár minut!

Jak se naučit co nejlépe "šprechtit"? Přesvědčte se, že toho vlastně už hodně znáte a učte se od těch nejlepších: Goethe-Institut nabízí své slavné "šnuprkurzy"! O muzejní noci samozřejmě zdarma.

organizátor: Jazykové oddělení Goethe-Institutu

typ: Workshop

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuGoethova německá kavárna

Osvěžte se v Café Goethe! Při objednávání německých specialit nebo pokukování po výborných dortech se nezapomeňte podívat pod nohy: uvidíte umělecké dílo „Bodenlos“ od Heike Weber.

organizátor: Gabriela Stojkovič, Goethe-Institut

kategorie: Jídlo | Jiné

přidat do Osobního programuStudente, nezlob se Aneb za studiem do Německa (téměř) bez nesnází

Chcete se dostat na vysokou školu v Německu? Poradíme Vám, co všechno k tomu potřebujete a jaké podmínky musíte splnit. Kromě nočního povídání Vás čeká zábavná hra a zajímavé ceny!

organizátor: Informační centrum DAAD Praha

typ: Workshop | Jiné

kategorie: Kultura | Věda | Jiné

přidat do Osobního programuKomentované prohlídky historické budovy

Vydejte se na cestu od renesančního domu U tří divých mužů přes První českou zajišťovací banku a velvyslanectví Německé demokratické republiky až ke Goethe-Institutu. Prohlídky v češtině každou půlhodinu, na vyžádání též v němčině.

organizátor: Goethe-Institut

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Architektura | Jiné

přidat do Osobního programuKnihovna dokořán otevřená

Německo z první ruky: Seznamte se s nejlepší německou knihovnou v republice, s jejím multimediálním fondem a s příjemnými prostory pro četbu a studium. Čeká Vás inspirativní atmosféra a prohlídka knihovny ve 20:00 hodin!

kategorie: Kultura | Literatura

přidat do Osobního programuPříběhy na přání

Stejně jako v každé knihovně, i v té naší se skrývá mnoho příběhů. Dnes večer si některé z nich můžete nechat vyprávět v podání herce a vypravěče Justina Svobody. Každých 20 minut nový příběh...

typ: Přednáška | Workshop | Jiné

kategorie: Kultura | Literatura

přidat do Osobního programuKomiksovým hrdinou snadno a rychle

Workshop s Markem Rubcem, kurátorem tematického prostoru KomiX a komiksovým autorem. Vytvořte s jeho pomocí vlastního komiksového hrdinu!

typ: Výtvarná dílna

kategorie: Umění | Kultura

přidat do Osobního programuSpeed Sharing

Pravidla jsou velice jednoduchá, jsou totiž pouze dvě: člověk ostatním poskytne něco svého a od ostatních něco přijme. Sdílejte s ostatními svou dílnu, znalost němčiny, remosku anebo třeba svůj tréninkový plán na maraton. Začátek každých 30 min, maximální kapacita jednoho kola je 12 osob.

organizátor: Shared Cities Creative Momentum

typ: Výtvarná dílna | Workshop | Jiné