Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ
městská část
čas konání akce

přidat do Osobního programu

Pražské pověsti - divadelní představení pro děti

Tajemné příběhy, které se kdysi odehrály v Praze a dodnes si je lidé vyprávějí. Loutkové představení o skutečných obyvatelích Prahy i o nadpřirozených bytostech z pražských domů a zákoutí.

kde: Muzeum hlavního města Prahy - Hlavní budova na Florenci

typ: Dětský program | Divadelní představení

kategorie: Kultura | Národopis

městská část: Praha 8

přidat do Osobního programu

Hudební vystoupení a komentované prohlídky

Hudební vystoupení budou probíhat do 22 hodiny. Komentovaná prohlídka bude v závislosti na situaci s návštěvností.

kde: Muzeum kávy Alchymista a Galerie Scarabeus–historické loutky - Muzeum kávy Alchymista

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Národopis

městská část: Praha 7

přidat do Osobního programu

Oslavy republiky v proměnách časů

Komentovaná prohlídka výstavy „18–18, Století státního svátku“ s historikem Jaroslavem Šebkem.

kde: Středisko společných činností Akademie věd České republiky - Galerie Věda a umění

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Národopis | Věda

Indiánská čelenka

Všichni víme, že praví Indiáni nosí čelenku z peří. Nebo ne? Chcete-li vědět, jak to s čelenkami opravdu bylo, přijďte se podívat na naší výtvarnou dílnu, kde se dozvíte různé zajímavosti o nošení péřových ozdob a jednu z nich si také na památku vyrobíte.

kde: Národní muzeum - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

typ: Dětský program | Výtvarná dílna

kategorie: Umění | Kultura | Národopis | Móda

přidat do Osobního programu

Slovenská národnostní menšina se představuje

Ve vstupní hale a v místnosti vedle recepce bude celý večer probíhat prezentace slovenské národnostní menšiny.

kde: Dům národnostních menšin

kategorie: Kultura | Národopis

městská část: Praha 2

ANTARKTIDA - LEDOVÁ LÁSKA

Promítání dokumentárního filmu, který autenticky představuje život na bulharské základně na Antarktidě. Dobrodružství i vědecké objevy, se kterými se bulharští polárníci potýkají. V originále s českými a anglickými titulky.

kde: Bulharský kulturní institut - Galerie Bulharského kulturního institutu

kategorie: Přírodověda | Národopis | Věda | Jiné

Vltava, jak ji neznáte

Filmová projekce nového filmu dokumentaristy Josefa Krčka s názvem "Vltava - stará a nová řeka". Autor projel Vltavu od pramene až po soutok s Labem a zachytil ji na filmový pás. Zároveň navštívil i pamětníky a jejich vyprávění natočil. Film je podmalován skladbou Vltava od Bedřicha Smetany.

kde: Národní muzeum - Muzeum Bedřicha Smetany

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Národopis