Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ
městská část
čas konání akce

Knihovna dokořán otevřená

Německo z první ruky: Seznamte se s nejlepší německou knihovnou v republice, s jejím multimediálním fondem a s příjemnými prostory pro četbu a studium. Čeká Vás inspirativní atmosféra a prohlídka knihovny ve 20:00 hodin!

kategorie: Kultura | Literatura

Architekti a jejich knihy. Jana Tichá

Šéfredaktorka nakladatelství Zlatý řez a autorka mnoha knih s architektonickou tematikou Jana Tichá promluví o tom, co znamenaly knihy pro vývoj (nejen) moderní architektury a jak vznikají architektonické publikace dnes.
Místo: Přízemí, m. č. 107 - posluchárna Janák

kde: Fakulta architektury ČVUT v Praze

typ: Přednáška | Debata

kategorie: Umění | Kultura | Věda | Literatura | Architektura

městská část: Praha 6

Ponrepo uvádí: Manifesto

Snímek Manifesto jsme do programu vybrali jako ideální průnik filmu se současným moderním
audiovizuálním uměním. Rosefeldtův film odhaluje performativní složku a politický význam
těchto manifestů. Mají univerzální platnost? A jaký posun nastal v dynamickém vztahu mezi
politikou, umění a životem?

kde: Ponrepo – kino Národního filmového archivu

typ: Filmová projekce | Debata

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Literatura

Příběhy na přání

Stejně jako v každé knihovně, i v té naší se skrývá mnoho příběhů. Dnes večer si některé z nich můžete nechat vyprávět v podání herce a vypravěče Justina Svobody. Každých 20 minut nový příběh...

typ: Přednáška | Workshop | Jiné

kategorie: Kultura | Literatura

Bibliobus Oskar z Městské knihovny v Praze

Bibliobus přiveze před NTM výběr z nejnovějších knih pro děti a dospělé, audioknihy, filmy na DVD, tablety s našimi e-knihami a mnoho dalšího.

kde: Národní technické muzeum

typ: Dětský program | Jiné

kategorie: Umění | Literatura

městská část: Praha 7

Číst Havla

Už jste četli něco od Václava Havla? Ne? Zkuste to s námi!

Krátké videoukázky z díla Václava Havla ukazují, jak aktuální tyto texty stále jsou. Přijďte si osvěžit své čtenářské znalosti! Na plátně potkáte KOVYho, Do Thu Trang, Janka Rubeše, Adama Mišíka a další.

www.cisthavla.cz

kde: Knihovna Václava Havla

Exkurze ve studovně Knihovny AV ČR

Vyprávění o tom, pro koho byla postavena a kým byla vyzdobena neorenesanční budova, ve které se v současné době nachází sídlo Akademie věd ČR a studovna knihovny.

kde: Knihovna Akademie věd ČR - Knihovna Akademie věd ČR

typ: Komentovaná prohlídka | Přednáška

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Věda | Literatura | Architektura

Goethův kvíz o ceny

Co všechno víte o Německu? A co vlastně všechno dělá Goethe-Institut? Soutěžte, hledejte, luštěte: vyhrát můžete třeba i špičkový jazykový kurz!

kde: Goethe-Institut

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Literatura | Architektura | Jídlo | Jiné

Karel Jaromír Erben a Národní muzeum - drobná výstava a kvíz pro děti

V rámci oslav 200 let Národního muzea si připomeneme osobnost K. J. Erbena, který propojuje dějiny NM a národopis. Erben sbíral lidovou slovesnost, působil v Matici české a působil také jako tajemník v Národním muzeu. Děti dostanou malý pohádkový kvíz, po jehož vyplnění dostanou drobnou pozornost.

kde: Národní muzeum - Národopisné muzeum

kategorie: Historie | Kultura | Literatura | Jiné

městská část: Praha 5

Každý může změnit svět

Václav Havel už svoji práci odvedl, jak se ke světu kolem nás postavíme my?

Předpremiéra série vzdělávacích videolekcí Každý může změnit svět, jejímž tématem jsou lidská práva skrze život a dílo Václava Havla. Desetiminutové lekce budou promítány postupně každých 30 minut jeden díl.

kde: Knihovna Václava Havla

typ: Filmová projekce

přidat do Osobního programu

Komentované prohlídky a workshop výroby placek

V rámci muzejní noci si u náš můžete užít komentované prohlídky výstavy - v 19:00 a 21:00. Kromě toho nabízíme workshop výroby placek ze starých původních vydání časopisů Rychlých šípů od 20:00 do 21:00. Cena placky je 100 Kč.

kde: Galerie Lucerna - Galerie Lucerna

typ: Komentovaná prohlídka | Workshop

Prodej knih z tvorby Zlatého řezu a z tvorby FA

Přijďte si prolistovat, seznámit se, případně si zakoupit knihy, které byly vydány Zlatým řezem nebo přímo Fakultou architektury. Architekti totiž knihy nejen sbírají, milují a čtou, ale také píší.
Místo: Přízemí, u výtahů

kde: Fakulta architektury ČVUT v Praze