MUZEA 2019

doprovodné akce: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Workshop | Jiné

Albertov, v pravidelné zastávce TRAM 942

přidat do Osobního programuMapová sbírka

Mapová sbírka, která obsahuje 130 000 mapových listů, 3 000 atlasů, 90 globů a 10 000 dalších dokumentů, představuje rozsahem i obsahem svého fondu unikátní univerzitní sbírku v celé střední Evropě.

přidat do Osobního programuPavel Aretin z Ehrenfeldu: Mapa mezi defenestrací a Bílou horou

Výstava představí život a dílo Pavla Aretina z Ehrenfeldu. Zejména 4 vydání jeho mapy Nový a přesný popis Království českého. Součástí expozice jsou historické postery, dobové míry, nástroje na měření a skutečný oblek mušketýra s dobovou výstrojí.

přidat do Osobního programuSvět očima geografů a demografů (2. patro)

Chcete nahlédnout do práce geografů a demografů a seznámit se s jejich výzkumem? Čeká na vás výstava Svět geografie, doprovodný program a interaktivní aplikace s geografickou nebo populační tématikou.

organizátor: Geografická sekce

typ: Dětský program | Workshop | Jiné

kategorie: Přírodověda | Věda

přidat do Osobního programuProhlídky Mapové sbírky

Komentované prohlídky Mapové sbírky každou hodinu od 19:00 do 24:00 (poslední vstup). Pozn.: Kapacita prohlídky omezena na 15 osob. Prohlídka probíhá v ČJ, k dispozici i tištěné průvodní texty v AJ. Na galerii MS není možný bezbariérový přístup.

organizátor: Mapová sbírka

typ: Komentovaná prohlídka