MUZEA 2019

adresa: Karlova 2, Praha 1

bezbariérový přístup: Ne

Karlovy lázně, v zastávce tramvaje 5942

přidat do Osobního programuHistorické interiéry v Colloredo-Mansfeldském paláci – dlouhodobá expozice

Colloredo-Mansfeldský palác patří k vynikajícím příkladům pražské palácové architektury s bohatým stavebním vývojem snoubícím v sobě prvky vrcholného baroka a pozdějších rokokových a druhorokokových úprav.

přidat do Osobního programuMichaela Vélová Maupicová (1982–2018)

Kresby Michaely Maupicové představují živelně se množící, neklidný, všepohlcující ornament, někdy ukázněný do symetrických soustav, jindy utíkající a rozlévající se náhodně po formátu i mimo něj nebo expandující přímo do prostoru.

přidat do Osobního programuLukáš Machalický / Intervence

Pro tvorbu Lukáše Machalického je příznačná formální, instalační i architektonická čistota, která zdánlivě vylučuje jakoukoliv živelnost nebo nahodilost. Přesto právě odchylky, balancování, dvojakost a systémy, které selhávají, sehrávají v práci tohoto autora klíčovou roli.

přidat do Osobního programuStart Up: Ondřej Filípek

V centru práce Ondřeje Filípka (* 1993) se objevuje lidská figura, která stojí na ruinách naší současnosti, kterou se pomocí jejích již dávno pohřbených reliktů snaží obnovit.

kontaktní osoba: Vladimír Salay

e-mail: vladimir.salay@ghmp.cz