MUZEA 2019

adresa: Na Příkopě 28, Praha 1

Náměstí Republiky, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuExpozice ČNB Praha

Expozice, která se nachází v unikátních prostorách původního trezoru, nabízí zevrubný pohled na historii platidel od pazourků až po elektronické peníze. Předkládá ucelený vývoj měny a financí, včetně vývoje centrální banky od jejího založení.

přidat do Osobního programu1) Koruna nebo frank? Počátky historie české a československé měny.

O půlnoci 25. února 1919 vznikla československá koruna. V následujícím období bylo třeba vykonat opatření, aby nová měna nebyla jen prázdným pojmem. Výstava představí dokumenty z Archivu ČNB vztahující se k výročí 100 let česko-slovenské koruny.

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuZábavné poznávání historie a současnosti peněžnictví

Děti i dospělí budou mít možnost ověřit si své znalosti o peněžnictví pomocí tematických kvízů, podrobně prozkoumat ochranné prvky bankovek a vyzkoušet si roli expertů na odhalování padělaných bankovek s pomocí pravého testovacího vybavení.

kategorie: Jiné

kontaktní osoba: Irena Trojanová