MUZEA 2019

Knihovna Václava Havla

adresa: Ostrovní 13, Praha 1

bezbariérový přístup: Částečně (1 schod)

doprovodné akce: Filmová projekce

Masarykovo nábřeží, dočasná zastávka 59

Národní divadlo, TRAM 42

Národní třída, TRAM 42

přidat do Osobního programuHavel v kostce

Stálá expozice Havel v kostce, která mapuje život a dílo Václava Havla, bude návštěvníkům přístupná po celou dobu konání muzejní noci.

přidat do Osobního programuLetem světem s Václavem Havlem

Výstava výtvarných návrhů na nový objekt připomínající osobnost Václava Havla na pražském letišti.

přidat do Osobního programuRozhovor s Václavem Havlem po propuštění z vězení, 1989

Dosud nepublikovaný rozhovor s Václavem Havlem pořízený jen několik dní po jeho propuštění z vězení v květnu 1989 polskou opoziční aktivistkou, pozdější absolventkou pražské FAMU a režisérkou Krystynou Krauze. Rozdělen je do dvou bloků, z nichž první začíná každou celou hodinu a druhý vždy v půl.

typ: Filmová projekce

kategorie: Historie | Kultura

přidat do Osobního programuRok revoluce

Na rozhovor s Václavem Havlem z května 1989 naváží krátká tříminutová videa, která očima mladé youtuberky představí důležité události od ledna do prosince 1989. Videa s osobitými animacemi a dobovými archivy jsou určena mladým, ale osloví i dospělé a poučenější diváky.

typ: Filmová projekce

kategorie: Historie