MUZEA 2019

Florenc, dočasná zastávka 39

Florenc, v zastávce autobusu l. 207 1

přidat do Osobního programuStálá expozice: Vývoj Družstevnictví na území ČR

Cca 3OO exponátů rozličného charakteru (archivních dokumentů, fotografií, tiskovin, brožur i hmotných exponátů) přehledně dokladuje vznik, vývoj a proměny, kterými prošlo české družstevnictví (zemědělské, spotřební, výrobní, bytové, kulturní a sociální) od roku 1847 do současnosti.

přidat do Osobního programu170 let tradice českého družstevnictví

V prostorách Muzea družstevnictví je možné zhlédnout výstavu 13 panelů k historii a tradicím českého družstevnictví, které se věnují 170 letům této tradice, která byla představena české a zahraniční veřejnosti v roce 2017.

přidat do Osobního programuKomentované prohlídky muzea

Muzeum zajišťuje pro své návštěvníky jako součást programu Komentované prohlídky muzea, kde každý návštěvník se může zeptat na otázky ohledně historie družstevnictví a první návštěvníci obdrží zdarma časopisy Družstevní Asociace ČR (zřizovatel muzea) a našich členů.

organizátor: Pavel Černý

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška k historii výrobního družstevnictví

Přednáška zástupce Svazu českých a moravských výrobních družstev o historickém vývoji, tradici i současnosti českého výrobního družstevnictví. Těžiště bude spočívat v období první ČSR, kdy došlo k jeho významnému rozvoji. Po skončení přednášky bude vyhrazen prostor pro případné dotazy.

organizátor: Rodan Svoboda

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška k historii zemědělského družstevnictví

Přednáška zástupce Zemědělského svazu České republiky o historii, tradici i současnosti českého zemědělského družstevnictví včetně období první Československé republiky, kdy zemědělce převážně zastupovala Agrární strana. Po skončení přednášky bude vyhrazen prostor pro případné dotazy.

organizátor: Vladimír Pícha

kategorie: Historie

přidat do Osobního programuPřednáška k historii bytového družstevnictví

Přednáška zástupce Svazu českých a moravských bytových družstev o historii, tradici i současnosti českého bytového družstevnictví a představení zajímavých stavebních objektů a budov, které se vážou k družstevnictví. Po skončení přednášky bude vyhrazen prostor pro případné dotazy.

organizátor: Martin Hanák

kontaktní osoba: Pavel Černý