MUZEA 2019

doprovodné akce: Komentovaná prohlídka

Veletržní palác, dočasně zřízené zastávky 2

přidat do Osobního programu1918–1938: První republika

Expozice představuje umění první republiky očima tehdejšího uměnímilovného diváka prostřednictvím stěžejních galerií, uměleckých spolků i dalších kulturních institucí a seznamuje návštěvníky s významnými kulturními centry.

přidat do Osobního programu1930–SOUČASNOST: ČESKÉ MODERNÍ UMĚNÍ

Českou výtvarnou tvorbu po roce 1930 reprezentují díla Františka Muziky, Josefa Šímy, Jindřicha Štyrského, Toyen, Zdeňka Sklenáře, Jana Kotíka nebo Václava Bartovského. Expozice mapuje i umělecké tendence od 60. let do současnosti – Informel, Akční umění, Novou citlivost i postmodernu.

přidat do Osobního programu400 ASA: FOTOGRAFIE

Stěžejním zájmem sedmi renomovaných autorů dvou generací je člověk a lidské společenství, zvláště pak v těch projevech, jichž ubývá a jimž hrozí zapomnění.

přidat do Osobního programuModerní galerie (Bohumil Kubišta, Max Oppenheimer)

Krátký komentář s historičkou umění Alicí Němcovou ve stálé expozici 1918–1938: První republika. Místo setkání: u návštěvnických výtahů ve 3. patře.

kategorie: Umění

přidat do Osobního programuSkupina 42 (Kamil Lhoták, František Hudeček)

Krátký komentář s historičkou umění Markétou Ježkovou ve stálé expozici 1930–současnost: České moderní umění. Místo setkání: u návštěvnických výtahů ve 2. patře.

přidat do Osobního programuKomentovaná prohlídka výstavy 400 ASA: FOTOGRAFIE

Komentovaná prohlídka výstavy 400 ASA s Karlem Cudlínem Janem Dobrovským
Místo setkání: přízemí u pokladen. Rezervace na vzdelavani@ngprague.cz

kategorie: Umění | Kultura