MUZEA 2019

Historická budova Národního muzea

Národní muzeum

adresa: Václavské náměstí 68, Praha 1

Vstup do budovy bude regulovaný. Kupole bude veřejnosti uzavřena.

Muzeum, v zastávce autobusu l. 905 3

přidat do Osobního programuSál s kostrou plejtváka myšoka

Návštěvníci si budou moci prohlédnout kostru plejtváka myšoka.

přidat do Osobního programuPanteon

Během Pražské muzejní noci bude zpřístupněn Panteon včetně ochozu.

přidat do Osobního programu2 x 100

200 exponátů vystavených na výstavě 2 x 100 patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější z více než 20 milionů sbírkových předmětů, které Národní muzeum opatruje a uchovává. Výstava návštěvníkům představí na první pohled nesourodé předměty v překvapivém a novém kontextu, který odráží rozmanitost exponátů

přidat do Osobního programuČesko-slovenská / Slovensko-česká výstava

Národní muzeum a Slovenské národné múzeum ke 100. výročí založení společného státu připravily projekt s názvem Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava.
Ta vypráví poutavý příběh, jak se zpočátku nereálný projekt Československa stal skutečností, přibližuje soužití Čechů a Slováků ve společném státě a ukazuje to, co nás spojovalo i rozdělovalo.

přidat do Osobního programuRytíři nebes

Výstava Rytíři nebes se věnuje nejen letcům stíhacích a bombardovacích jednotek, ale i technikům a dalšímu leteckému personálu Royal Air force (RAF) či ženskému pomocnému leteckému sboru.

přidat do Osobního programuKavárna

Návštěvníci se během prohlídky muzea budou moci občerstvit v kavárně Bistro Národní muzeum.

kategorie: Jídlo