MUZEA 2019

NaFilM: Národní filmové muzeum

adresa: Mozarteum, Jungmannova 748/30, Praha 1 (vchod z Františkánské zahrady směrem od Jungmannova náměstí)

bezbariérový přístup: Ne (druhé patro přístupné pouze po schodišti)

Národní třída, TRAM 42

přidat do Osobního programuZažij film jinak!

Expozice přibližuje fascinující svět filmu a nabízí zážitek pro děti i dospělé. Během návštěvy objevíte, jak funguje film a poznáte jeho historii zábavně a interaktivně. Natočíte si také vlastní animák nebo nahrajete svůj zvuk k filmovým ukázkám!

přidat do Osobního programuČeskoslovenská meziválečná avantgarda

Objevte, co fascinovalo avantgardní tvůrce ve dvacátých letech, jaké filmy v té době vznikaly a jak je bylo možné promítat. Rozehrajte v expozici vlastní představivost a usedněte na filmy do kina klasického i imaginárního!

přidat do Osobního programuČeský animovaný film

Výstava se věnuje československé animované tvorbě. Ukazuje základní principy animace i srovnání se studiovou tvorbou Walt Disneyho. Můžete si tu natočit také vlastní animovaný film a odnést si ho z muzea domů.

kontaktní osoba: Terezie Křížkovská

e-mail: terezie.krizkovska@gmail.com