MUZEA 2019

Pražské Quadriennale

adresa: Výstaviště, 170 00 Praha 7 – Bubeneč

Výstaviště Holešovice, v zast. tramvají 2

přidat do Osobního programuCentrální hala – Výstava divadelní architektury a prostoru

Výstava divadelního prostoru představuje široké spektrum možností divadelní architektury, od nalezených či přetvořených prostorů přes velké národní projekty až po dočasné outdoorové struktury, zejména takové, které se nacházejí ve vzdálených nebo obtížně přístupných oblastech, kde tvůrce prostoru nemusí být architekt.

přidat do Osobního programuPravé křídlo – Výstava zemí a regionů

Výstava zemí a regionů je soutěžní výstavou, ve které se jádrem kurátorského záměru stává podstata aktuálních trendů ve scénografii, spolupráce a současně se proměňující energie. Úkolem kurátorů jednotlivých zemí nebylo vytvořit důmyslnou výstavu, nýbrž jedinečnou scénografickou krajinu, prostředí, které diváky hluboce citově zasáhne a nabídne při představení děl scénografů nezapomenutelný zážitek.

přidat do Osobního programuLevé křídlo – Studentská výstava

Studentská výstava nám umožní nahlédnout pod pokličku bezmezné představivosti mladých a kreativních umělců. Představí nám jedny z nejinspirativnějších scénografických nápadů, které by jinak možná zůstaly ležet v šuplících svých tvůrců, aniž by se dočkaly realizace nebo by na nich spočinul něčí zrak.

kontaktní osoba: Lucie Horňáková

e-mail: lucia.hornakova@pq.cz