MUZEA 2019

adresa: Výstaviště, 170 00 Praha 7-Bubeneč

Výstaviště Holešovice, v zast. tramvají 2

přidat do Osobního programuPavilon B – Výstava zemí a regionů

Výstava zemí a regionů je soutěžní výstavou, ve které se jádrem kurátorského záměru stává podstata aktuálních trendů ve scénografii, spolupráce a současně se proměňující energie. Úkolem kurátorů jednotlivých zemí nebylo vytvořit důmyslnou výstavu, nýbrž jedinečnou scénografickou krajinu, prostředí, které diváky hluboce citově zasáhne a nabídne při představení děl scénografů nezapomenutelný zážitek.

kategorie: Pražské Quadriennale

přidat do Osobního programuPavilon D – výstava Emergence

Sedm partnerských organizací se sdružilo a zaměřilo se na vzpomínky spojené s určitými místy, prostory a místními žijícími legendami, které stále inspirují nové generace umělců. Od sdílených zkušeností k nové kreativitě. Živé dědictví/Paměť v novém kontextu odkrývá hrůzné, bolestné příběhy spojené s lokalitami v mnohých evropských zemích. Jde o pouhý zlomek míst, která byla pro svou politicky nepříjemnou minulost záměrně zapomenuta. Jejich příběhy teď podněcují rozvíjející se umělce k tvorbě nových děl a site specific představení.

kategorie: Pražské Quadriennale

kontaktní osoba: Lucie Horňáková