MUZEA 2019

adresa: U Památníku 1900, Praha 3

doprovodné akce: Dětský program | Komentovaná prohlídka | Koncert | Jiné

Vítkov, dočasně zřízená zastávka 1

přidat do Osobního programuKřižovatky české a československé státnosti

Expozice zachycuje významné zlomy v našich dějinách 20. století, kdy se výrazným způsobem měnila státnost a ideové pojetí státu.

přidat do Osobního programuLaboratoř moci

Expozice v podzemních prostorách zázemí Mauzolea K. Gottwalda z 50. let 20. století, připomíná nejen osobu K. Gottwalda, přeměnu Památníku na mauzoleum, ale také komunistickou propagandu.

přidat do Osobního programuZdrávi došli!

Značky, mapy, hole a pohorky…prohlédněte si dočasnou expozici tematicky vytvořenou ke 130 letům výročí založení Klubu českých turistů.

přidat do Osobního programuVýtvarná dílna Maxe Švabinského

Navštivte výtvarnou dílnu Maxe Švabinského a vyzkoušejte si tvorbu barevných mozaik.

typ: Dětský program

přidat do Osobního programuVarhanní koncert

Ve Slavnostní síni zazní tóny původních varhan z roku 1938, nástroje s moderní elektromagnetickou ovládací trakturou, vyrobeného dle návrhu prof. B. A. Wiedermanna. Pásmo varhanních skladeb odehraje přední český, nejen chrámový, varhaník a pedagog Přemysl Kšica.

přidat do Osobního programuTajuplná cesta Památníkem

Návštěvníci všech věkových kategorií se mohou těšit na dobrodružnou stezku Památníkem a odhalit jeho tajemná zákoutí i historii.

typ: Dětský program

kategorie: Historie | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuProhlídka kůru varhan

Prohlédněte si Slavnostní síň z výšky. Prohlídka kůru varhan a samotného nástroje s výkladem předního českého varhaníka Přemysla Kšicy.

typ: Komentovaná prohlídka | Jiné

kategorie: Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuČeskoslovenští legionáři prvního a druhého zahraničního odboje

Ukázka výzbroje a výstroje československých legionářů prvního a druhého zahraničního odboje, operačního materiálu československých parašutistů ve Velké Británii a stejnokrojů vojáků od Dukly.

kategorie: Historie | Technika a Technologie | Vojenství

přidat do Osobního programuProhlídka kůru varhan

typ: Komentovaná prohlídka | Jiné

kategorie: Umění | Kultura | Jiné

přidat do Osobního programuNoční Praha

Vychutnejte si výhled na osvícené panorama hlavního města z nejvyššího bodu Vítkovského vrchu. Poslední vstup na vyhlídku v 00.00 hod.

kategorie: Jiné

kontaktní osoba: Tereza Klusáčková