MUZEA 2019

Národopisné muzeum

Národní muzeum

adresa: Kinského zahrada 98, Praha 5

doprovodné akce: Komentovaná prohlídka | Koncert | Taneční představení | Workshop

Švandovo divadlo, v zast. autobusu l. 176 5

přidat do Osobního programuČeská lidová kultura

Stálá etnografická expozice seznamuje s každodenním i svátečním životem českého, moravského a slezského venkova v 18., 19. a první polovině 20. století a představuje tradiční lidovou kulturu na území České republiky.

přidat do Osobního programuTradiční lidová kultura dotykem

Expozice přibližuje slabozrakým a nevidomým návštěvníkům vybraná témata spojená s životem našich předků na vesnici na přelomu 19. a 20. století.

přidat do Osobního programuStoletí trampingu

Výstava vyprávějící o dějinách a současnosti trampského hnutí i o tom, jak ovlivnilo podobu české populární kultury, umění a sportu.

přidat do Osobního programuFrantišek Kretz a Alice Masaryková

Výstava představuje sbírky lidového oděvu, textilu, výšivek, lidové keramiky a kraslic, které získal sběratel František Kretz nejen pro Národní muzeum, ale i pro výzdobu interiérů Pražského hradu.

přidat do Osobního programuPříběh krajiny ve službách národa

Panelová výstava se zabývá významem krajiny při formování české národní identity v období 2. poloviny 19. století. Krajina je zde prezentována jako důležitý národní symbol.

přidat do Osobního programuVystoupení folklorních souborů Srubek a Karmašnice

Hudební, taneční a pěvecké vystoupení folklorních souborů Srubek ze Štěpánkovic a Karmašnice z Kravař.

typ: Koncert | Taneční představení

kategorie: Kultura | Národopis

přidat do Osobního programuVýuka folklorních tanců pro veřejnost

Tanečníci z folklorních souborů Srubek a Karmašnice z Hlučínska vás naučí tradiční tanec.

typ: Workshop

kategorie: Kultura | Národopis

přidat do Osobního programuVýtvarné dílny pro malé i velké

Výtvarné dílny tematicky korespondující s trampskou a národopisnou tématikou.

typ: Workshop

přidat do Osobního programuTrampská a country kapela Watseka

Přijďte si poslechnout či zazpívat oblíbené trampské písně, které zahraje kapela Watseka pod vedením Vladimíra Ježe - Miňase.

typ: Koncert

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuKomentovaná prohlídka výstavy František Kretz a Alice Masaryková

Seznamte se se životy etnografa a sběratele Františka Kretze a Dr. Alice Masarykové, dcery prezidenta T. G. Masaryka, první předsedkyní Československého červeného kříže. Výstavou Vás provedou její autorky Monika Tauberová a Helena Medřická.

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Kultura

přidat do Osobního programuMuzikanti před kavárnou

Muzikanti folklorních souborů Srubek a Karmašnice z Hlučínska zahrají a zazpívají v neformálním prostředí před muzejní kavárnou. Přijďte se zaposlouchat nebo si rovnou zazpívat s nimi.

typ: Koncert

přidat do Osobního programuKomentovaná prohlídka výstavy Století trampingu

Autor výstavy a zároveň vedoucí Národopisného oddělení Jan Pohunek seznámí návštěvníky s historií a zajímavostmi českého trampského hnutí.

typ: Komentovaná prohlídka

kontaktní osoba: Lucie Čmelíková