MUZEA 2019

MeetFactory

adresa: Ke Sklárně 15, Praha 5, 150 00

doprovodné akce: Komentovaná prohlídka | Divadelní představení | Filmová projekce | Jiné

MeetFactory, v dočasné zastávce v ul. Ke Sklárně 7

přidat do Osobního programuMilena Dopitová: Příště u vás

Výstava představuje aktuální tvorbu multimediální umělkyně Mileny Dopitové. Samostatná výstava v Galerii MeetFactory nemá retrospektivní charakter; Dopitová využívá prostor a čas k řešení toho, co se děje tady a teď.

přidat do Osobního programuMichal Baror & Amalia Vargas: Bite the Bullet

Obě umělkyně využívají jiný přístup i jiné médium k tomu, aby se společně podívaly na rozpor mezi vštěpeným vnímáním světa, kde je realita sevřena fixními kategoriemi, hierarchickými vztahy a fyzickou realitou, která je chaotická, erotická, násilní a impulzivní.

přidat do Osobního programuVýstava scénografky Jany Smetanové

V divadelním sále MeetFactory si budete moci během Muzejní noci prohlédnout unikátní instalaci naší dvorní scénografky Jany Smetanové, která tematizuje dramaturgii a repertoár této divadelní scény.

přidat do Osobního programuUrban Space Epics – preformance

Urban Space Epics je projekt, který založil Darrell Jónsson, básník, programátor a performer v roce 1980. Jeho snahou je propojit experimentální filmovou techniku 20. století s inovativní hudbou a monumentálními pěveckými doprovody, čímž plánuje docílit vytvoření tzv. živého, technicky prostupného kina.

typ: Divadelní představení | Filmová projekce | Jiné

kategorie: Umění | Jiné

přidat do Osobního programuKomentovaná prohlídka výstavy Příště u vás

Výstavu Příště u vás představí samotná umělkyně Milena Dopitová společně s kurátorkou Evou Riebovou.
Dopitová vstoupila na uměleckou scénu po absolvování AVU na začátku devadesátých let jako výrazná autorka, a zároveň jediná žena umělecké skupiny Pondělí.

organizátor: MeetFactory, o. p. s.

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Umění

přidat do Osobního programuKomentovaná prohlídka MeetFactory

Čím byla budova MeetFactory předtím než se v ní usídlilo umění? A co se v ní aktuálně tvoří a chystá? Komentovaná prohlídka budovy, která proběhne v 21:00, odpoví nejen na tyto otázky. Část prohlídky povede divadelní dramaturg Matěj Samec, který představí činnost Divadla MeetFactory.

organizátor: MeetFactory, o. p. s.

typ: Komentovaná prohlídka

kategorie: Umění | Kultura