MUZEA 2019

Ústřední knihovna

Městská knihovna v Praze

adresa: Mariánské nám. 1, Praha 1

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Divadelní představení | Přednáška | Workshop | Jiné

centrální přestup Staroměstská 1234568942

přidat do Osobního programuMěnivá tvář divadla aneb Dvě století s českými herci

Zveme vás na výstavu monografií od poloviny 19. století do současnosti! V zrcadle pamětí, divadelních almanachů a dalších publikací se odrážejí paprsky hereckých osudů a nabízejí pohled na vývoj českého divadla.

přidat do Osobního programuS rodinou do knihovny

Tradiční program pro celou rodinu. Výtvarná dílna, hry pro malé i velké, minibludiště a nabídka zajímavých příběhů o rodinných vztazích.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna

přidat do Osobního programuZahrajte si deskové hry

Přijďte si prohlédnout a zahrát nové deskové hry, se kterými se dá zažít spousta zajímavých společných chvil s rodinou nebo přáteli.

přidat do Osobního programuKavárna

Příjemné zastavení k občerstvení: k chuti jistě přijdou sladké i slané dobroty, káva, čaj a další pochutiny.

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuUkázkový workshop - restaurování knih

Seznámení s restaurováním historických knih, názorné ukázky postupů a materiálů užívaných v knižní vazbě a při obnově poškozeného knihovního fondu. Prezentace vybraných titulů před a po restaurování.

přidat do Osobního programuKnihovna na vodě

Umí knihovníci plavat? A umí plavat Pražská bible? Zbrusu nový dramatický počin knihovnického amatérského divadelního spolku Vý; o velké vodě roku 2002, která dotekla do knihovny i do knih.

typ: Workshop

přidat do Osobního programuKolik životů má herec?

Vyprávění o hercích, herectví a o tom, co je memoárová literatura a jak vzniká kniha vzpomínek. Povídat si budete s Marií Valtrovou, divadelní historičkou a autorkou monografií o Rudolfu Hrušínském, Svatopluku Benešovi a dalších.

typ: Přednáška

kontaktní osoba: Blanka Švecová