MUZEA 2019

doprovodné akce: Jiné

Karlovo náměstí, v zastávce TRAM do centra 942

Novoměstská radnice, TRAM 42

přidat do Osobního programuSTÁLÁ EXPOZICE v Bytě věžníka HISTORIE NOVÉHO MĚSTA A PRAHA PANORAMATICKÁ

Výstava představuje historii Nového Města i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Z ochozu věže se naskytuje překrásný výhled na noční Prahu.

přidat do Osobního programuVÝSTAVA v Galerii ve věži SITENSKÝ 100

Výstava 100 fotografií ke 100. výročí narození fotografa Ladislava Sitenského. Městská část Praha 2 oslaví 100. jubileum svého slavného rodáka retrospektivní výstavou, na které budou představena nejvýznamnější díla jeho tvorby.

přidat do Osobního programuVÝSTAVA v Galerii v přízemí ANDREJ PEŠTA: MIRE SVETI / SVĚTY ANDREJE PEŠTY V RÁMCI SVĚTOVÉHO ROMSKÉHO FESTIVALU KHAMORO

Výstava Muzea romské kultur. Fotografie přinášejí autentický pohled na život Romů v Československu převážně v období 60. - 80. let 20 století.

přidat do Osobního programuProhlídka VĚŽE Novoměstské radnice S VÝHLEDEM na noční Prahu z jejího ochozu

Na ochoz téměř 70 m vysoké věže vede 221 schodů.

přidat do Osobního programuStreet Food Pop Up

Během putování noční muzejní Prahou se můžete posilnit na nádvoří Novoměstské radnice skvělým pouličním jídlem.

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuFESTIVAL SCULPTURE LINE na nádvoří

Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 4. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je opět i nádvoří Novoměstská radnice. Uvidíte sochu uznávaného sochaře Stafana Milkova s názvem Strážce.

kategorie: Umění

přidat do Osobního programuK nahlédnutí barokní KAPLE v I. patře věže

Původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi. Kaple je zrestaurována.

přidat do Osobního programuK nahlédnutí VELKÝ SÁL z I. patra věže

Na stěnách historického Velkého sálu jsou zbytky nástěnných maleb, pocházejících z 16. století a uprostřed tři sloupy.

přidat do Osobního programuK nahlédnutí KONŠELSKÝ SALONEK v přízemí

Salonek je vybaven krásným historickým nábytkem, jeho dominantou je původní malovaný dřevěný strop.

přidat do Osobního programuProhlídka MÁZHAUZU v přízemí

Vstupní gotická sloupová síň s kamennou podlahou, klenbou a se zbytky původních kreseb na stěnách.

kategorie: Historie | Architektura

přidat do Osobního programuProhlídka SOCHY NEPTUNA ve vstupní hale svateb v přízemí

Originál sochu z jemného pískovce vytvořil v letech 1875 - 1877 sochař Bohuslav Schnirch.

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Architektura

přidat do Osobního programuProhlídka dlážděného NÁDVOŘÍ

Nádvoří s kašnou a studnou, na kterém jsou umístěny k posezení polštáře sochařky Veroniky Psotkové.

kategorie: Historie | Umění | Architektura

přidat do Osobního programuKavárna Café Neustadt

Občerstvit se mohou návštěvníci též ve známé kavárně se zahrádkou na nádvoří.

kategorie: Jídlo

kontaktní osoba: Petra Baďurová