Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ
městská část
čas konání akce

Japonský minifestival

Celá muzejní noc se v Náprstkově muzeu ponese v duchu Japonska. Na nádvoří muzea pro vás bude mimo jiné připraveno několik tanečních představení, hudebních ukázek, workshopů a mnoho dalšího.

kde: Národní muzeum - Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Taneční představení

kategorie: Umění | Móda | Jiné

Japonské workshopy

Pro děti i dospělé jsme ve spolupráci s Jazykovou školou Spěváček připravili velké množství workshopů inspirovaných japonskou kulturou. Těšit se můžete na skládání origami, kaligrafii, výrobu šperků a razítek či zdobení hůlek.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Národopis | Móda

Antický fotokoutek

Potřebujete novou profilovku na FB? Vyberte si slušivý model v naší převlékárně, přidejte citát a správnou pózu a udělejte si originální selfíčko!

typ: Dětský program | Workshop | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Vojenství | Móda | Jiné

Hrajeme si s Kelty a Římany

Pro malé i velké budou připraveny drobné výtvarné aktivity a kvíz k výstavě.

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Technika a Technologie | Vojenství | Móda | Jídlo | Jiné

Keltové a Římani vyprávějí

Série krátkých přednášek zaměřených na keltskou kulturu a kontakt s antickým světem. Povídání bude doplněno o praktické ukázky, včetně módní přehlídky! Začínáme ve 20.00, 21.00, 22.00, 23.00 a 00.00.
20.00 - Jak si Keltové vydělali na živobytí (Zdeněk Beneš)
21.00 - Pravěká kuchyně, aneb co bylo u Keltů ve spíži? (Viktoria Čisťakova)
22.00 - Módní přehlídka: Římská elegance versus "barbarská" praktičnost (Viktoria Čisťakova)
23.00 - Římská armáda dobývá svět (Pavel Titz)
00.00 - S Římany v soukromí (Pavel Titz)

typ: Komentovaná prohlídka | Divadelní představení | Jiné

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Technika a Technologie | Vojenství | Móda | Jiné

Promítání ve Sněmovně lidu

Pohodlně se usaďte a podívejte se na krátká videa, která Vám představí vybrané výstavy a zajímavosti z dění v Národním muzeu.

typ: Filmová projekce | Jiné

přidat do Osobního programu

Seznamte se s Kelty a Římany tváří v tvář!

Na stanovištích se budete moci potkat se zručnými Kelty i vznešenými Římany. Předvedou vám ražbu mincí, výrobu textilu, hru na repliku dobového hudebního nástroje, budou připraveny ukázky laténských výrobků i tehdejších plodin. Nebudou chybět ani římští legionáři s ukázkou svého válečného umění.

typ: Dětský program | Divadelní představení | Workshop

Žehlení plynem

V Plynárenském muzeu můžete vidět české i zahraniční plynové žehličky a mandly. Přijďte se podívat a sami si vyzkoušet, jak se v minulosti žehlilo plynem!

kde: Plynárenské muzeum (areál Pražské plynárenské) - Plynárenské muzeum

typ: Dětský program | Přednáška