Naplánujte si program Pražské muzejní noci! >>>

Vyberte si ze široké škály doprovodných programů, které pro vás instituce zapojené do Pražské muzejní noci připravily. Programy si můžete filtrovat podle typu, kategorie, městské části či času konání akce. Zaškrtněte jedno či více zaškrtávacích políček níže, stiskněte tlačítko vyber a systém vám automaticky zobrazí pouze vámi požadované akce.

Sestavte si chronologicky řazený seznam doprovodných programů, které plánujete o Pražské muzejní noci navštívit. Stačí jen označit přidat muzeum hvězdičku u vámi vybraného doprovodného programu.

Pokud chcete dále pracovat s aktuálně vybraným seznamem doprovodných programů, stiskněte tlačítko uložit uložit / sdílet / tisk. Pro opětovné použití vašeho programu je nutné si kód uložit či poznamenat. Program můžete také sdílet na sociálních sítích, poslat e-mailem či vytisknout.

typ
městská část
čas konání akce

36Q° – Blue Hour Opening

PQ 36Q˚ (čti „tři sta šedesát“) představuje uměleckou a technickou stránku scénografie se zaměřením na tvorbu aktivních, vícesmyslových a převážně nehmatatelných prostředí. Tato emocemi nabitá prostředí se podobně jako performer řídí určitou dramatickou strukturou, mění se a vyvíjejí v čase a vybízejí naše návštěvníky, aby se ponořili do nového zážitku. Projekt se zaměřuje na mladou generaci začínajících tvůrčích umělců.

kde: Pražské Quadriennale - Malá sportovní hala

Centrální hala – Výstava divadelní architektury a prostoru

Výstava divadelního prostoru představuje široké spektrum možností divadelní architektury, od nalezených či přetvořených prostorů přes velké národní projekty až po dočasné outdoorové struktury, zejména takové, které se nacházejí ve vzdálených nebo obtížně přístupných oblastech, kde tvůrce prostoru nemusí být architekt.

Levé křídlo – Studentská výstava

Studentská výstava nám umožní nahlédnout pod pokličku bezmezné představivosti mladých a kreativních umělců. Představí nám jedny z nejinspirativnějších scénografických nápadů, které by jinak možná zůstaly ležet v šuplících svých tvůrců, aniž by se dočkaly realizace nebo by na nich spočinul něčí zrak.

Památky kamenosochařství v Čechách od 11. do 19. století

Expozice seznamuje návštěvníka s památkami v chronologickém sledu od konce 11. do konce 19. století. Památky pocházející z rukou sochařů i kameníků.

kde: Pražské Quadriennale - Lapidárium Národního muzea

Pavilon B – Výstava zemí a regionů

Výstava zemí a regionů je soutěžní výstavou, ve které se jádrem kurátorského záměru stává podstata aktuálních trendů ve scénografii, spolupráce a současně se proměňující energie. Úkolem kurátorů jednotlivých zemí nebylo vytvořit důmyslnou výstavu, nýbrž jedinečnou scénografickou krajinu, prostředí, které diváky hluboce citově zasáhne a nabídne při představení děl scénografů nezapomenutelný zážitek.

kde: Pražské Quadriennale - Křižíkovy pavilóny

Pavilon D – výstava Emergence

Sedm partnerských organizací se sdružilo a zaměřilo se na vzpomínky spojené s určitými místy, prostory a místními žijícími legendami, které stále inspirují nové generace umělců. Od sdílených zkušeností k nové kreativitě. Živé dědictví/Paměť v novém kontextu odkrývá hrůzné, bolestné příběhy spojené s lokalitami v mnohých evropských zemích. Jde o pouhý zlomek míst, která byla pro svou politicky nepříjemnou minulost záměrně zapomenuta. Jejich příběhy teď podněcují rozvíjející se umělce k tvorbě nových děl a site specific představení.

kde: Pražské Quadriennale - Křižíkovy pavilóny

Pravé křídlo – Výstava zemí a regionů

Výstava Fragmenty

Fragmenty oslavují úspěchy „živých legend“ divadelního designu. Představují vždy jeden předmět – průlomové dílo z oblasti scény, kostýmu, osvětlení, projekce či zvukového designu od těch nejslavnějších scénografů z každé zúčastněné země nebo regionu.

kde: Pražské Quadriennale - Lapidárium Národního muzea