MUZEA 2019

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Národní muzeum

adresa: Betlémské nám. 1, Praha 1

doprovodné akce: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Taneční představení | Workshop | Jiné

Karlovy lázně, v zastávce tramvaje 5942

přidat do Osobního programuKultury Austrálie a Oceánie

Expozice prezentuje původní domorodé kultury Austrálie a Oceánie. Výběr z celkového počtu více než 6000 sbírkových předmětů z těchto částí světa je představen v expozici o ploše 450 metrů čtverečních.

přidat do Osobního programuVojta Náprstek - panelová expozice

Na dvanácti panelech se návštěvník seznámí s životem a dílem zakladatele Náprstkova muzea, pražského mecenáše, propagátora ženské vzdělanosti a všeobecného pokroku.

Odebrat z Osobního programuVlastním hlasem

Výstava Vlastním hlasem představí ženy, které se nebály jít proti dobovým konvencím. Příběh ženské emancipace společně „vypráví“ dvacet pět žen různé národnosti, pocházejících z různého sociálního prostředí a žijících v různé době.

přidat do Osobního programu Svět žen v mimoevropských kulturách

Výstava představuje předměty, které byly spojeny s každodenním životem žen, ať se jedná o předměty běžně užívané nebo výrobky vzniklé ženskou prací.

přidat do Osobního programuChutě Japonska

Přijďte ochutnat japonské gastronomické speciality. Těšit se můžete na sladkosti z Japonské domácí cukrárny, jemně mletý japonský zelený čaj od Matcha Tea a mnoho dalšího.

organizátor: Náprstkovo muzeum

kategorie: Jídlo

přidat do Osobního programuMuzejní znakování

I letos se během Muzejní noci můžete setkat s lektory znakového jazyka z Tichého světa, kteří vás seznámí s krásou tohoto jazyka, naučí vás pár základních znaků a rádi vám zodpoví všechny vaše dotazy o světě neslyšících.

organizátor: Náprstkovo muzeum a Tichý svět

typ: Dětský program | Workshop

kategorie: Jiné

přidat do Osobního programuJaponský minifestival

Celá muzejní noc se v Náprstkově muzeu ponese v duchu Japonska. Na nádvoří muzea pro vás bude mimo jiné připraveno několik tanečních představení, hudebních ukázek, workshopů a mnoho dalšího.

organizátor: Náprstkovo muzeum

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Koncert | Taneční představení

kategorie: Umění | Móda | Jiné

přidat do Osobního programuJaponské workshopy

Pro děti i dospělé jsme ve spolupráci s Jazykovou školou Spěváček připravili velké množství workshopů inspirovaných japonskou kulturou. Těšit se můžete na skládání origami, kaligrafii, výrobu šperků a razítek či zdobení hůlek.

organizátor: Náprstkovo muzeum a JŠ Spěváček

typ: Dětský program | Výtvarná dílna | Workshop

kategorie: Historie | Umění | Kultura | Národopis | Móda

přidat do Osobního programuZajímavosti z Japonska

Vědomostní hra pro zvídavé děti, na které po splnění všech úkolů a otázek čeká malá odměna.

organizátor: Náprstkovo muzeum a JŠ Spěváček

typ: Dětský program